Ефективні методи вирівнювання стін перед укладанням плитки

Перед встановленням плитки, як і будь-якого іншого оздоблювального матеріалу, потрібно правильно підготувати поверхню стін до їхньої фінішної обробки. При цьому метод її підготовки може відрізнятись залежно від її типу, рівності, міцності, а також фактури (яка істотно впливає на рівень її адгезії з оздоблювальними матеріалами).

Укласти плитку, в принципі, можна і на поверхню, на якій є чималі нерівності, заповнивши їх клеєм. Однак у такому випадку витрата клею для плитки буде досить великою, а трудомісткість і складність робіт істотно підвищаться. Адже правильно викласти плитку на стіну, де є великі нерівності, може тільки досвідчений плиточник.

Саме тому краще попередньо вирівняти стіну або підлогу за допомогою штукатурки, особливо якщо Ви збираєтеся проводити укладання плитки самостійно. Технологія вирівнювання поверхонь за допомогою штукатурки передбачає використання спеціальних маяків. Для цієї мети найчастіше використовуються металеві маяки (профілі), товщиною від 6мм до 10мм.

Вирівнювання стін за допомогою штукатурки починається з того, що потрібно ретельно очистити їх і покрити в кілька шарів грунтовкою. Потім на стінах за допомогою правила і рівня з кроком в 30см кресляться лінії, а потім вздовж них просвердлюються отвори і вставляються дюбеля і саморізи.

Далі потрібно знайти найвищу точку, і тут вкрутити до упору шуруп в дюбель. Потім до нього слід докласти правило і рівень і вертикально вирівняти саморіз на іншому кінці правила. Так само вирівнюються саморізи по всій площі стін, після чого до них кріпиться маячний профіль. Саме він і відіграватиме роль маячків при вирівнюванні шару штукатурки.

Сам штукатурний розчин наноситься за допомогою правила. Розчин потрібно розрівняти між маячками. Інструментом потрібно робити рухи у напрямку знизу вгору, і при цьому не слід забувати про його розподіл на всі боки. Якщо ви зробите все правильно, то отримаєте практично ідеально рівну поверхню, на яку можна буде швидко та якісно укласти плитку.