Практичний посібник від експертів: як швидко та якісно утеплити стелю у своєму будинку

Як відомо, найбільша кількість тепла йде через стелю, оскільки тепле повітря має властивість підніматися вгору. Для того, щоб у житловому будинку був комфорт і затишок, потрібно в обов'язковому порядку провести утеплення приміщення. Теплоізоляція свого приміщення необхідна, щоб у зимовий сезон не тільки не замерзнути від холоду, але ще вберегти своє здоров'я від появи небажаної плісняви та грибка, які утворюються у холодних та сирих приміщеннях. Для виконання цього завдання, потрібно використовувати якісні, екологічно чисті вогнестійкі утеплювачі.

Швидко та якісно виконати утеплення стелі в приватному будинку можна, використовуючи мінеральну вату та кам'яну вату. Ці матеріали застосовують також у міжкімнатних перегородках, які споруджуються каркасним методом. Купити мінеральну та кам'яну вату можна магазинах будівельних матеріалів. При виборі утеплювального матеріалу слід звернути увагу не лише на ціну, а й на показники теплопровідності, щільність та ін. Для виконання робіт нам знадобиться кріплення, монтажна піна, утеплювач, гідро- та пароізоляційні матеріали. Перед початком роботи, на стелю слід прикріпити гідробар'єр, який захистить утеплювач від попадання води. Якщо у стелі відсутні балки, то з профілю потрібно побудувати спеціальну конструкцію, в яку укладатиметься утеплювач. Більш утепленою вважається стеля, яка зроблена в двох рівнях. Для максимально якісного результату, вата укладається у 2 – 3 шари. Знизу під утеплювач слід укласти паробар'єр, який перешкоджатиме попаданню пари на утеплювач.

Коли утеплення спеціальним матеріалом завершено, приступаємо до оздоблювальних робіт за допомогою гіпсокартону, пластикових панелей, панелей ПВХ та ін.