Ґрунтовка та її роль у якісному ремонті

Грунтування стін – необов'язковий, маловажний і дорогий вид робіт, на думку недосвідчених будівельників чи замовників, який можна просто ігнорувати. Насправді ж ігнорування ґрунтування поверхонь спеціальними ґрунтовками може звести до нуля всі старання з виконання оздоблювальних робіт, і призведе до необхідності повного демонтажу оздоблювального шару з подальшим переробленням.

Грунтовка – спеціально розроблений склад глибокого проникнення, що виконує роль сполучної ланки між поверхнею та різними оздоблювальними матеріалами: штукатурками, шпаклівками, стяжками підлоги, фарбами та ін. Застосування грунтовок сприяє:

 • зміцненню та ущільненню основи,
 • збільшення адгезії штукатурок, розчинів, фарб та інших матеріалів до основи,
 • утворення однорідної структури,
 • зниження водопоглинання,
 • підвищенню покривної здатності оздоблювальних матеріалів.

На яких етапах виконання робіт слід застосовувати ґрунтовку?

Оскільки грунтовка призначена для збільшення адгезії і зміцнення основи, її використання доцільно на всіх етапах виконання робіт: перед нанесенням основного штукатурного шару, шару шпаклівки, стяжки підлоги, фарбування поверхонь та ін. по поверхні та на ній залишився слід – необхідно ґрунтувати.

Які різновиди ґрунтовок існують?

Сьогодні постачальники будівельних матеріалів пропонують купити ґрунтовку різного типу та призначення. На прилавках магазинів представлені сотні варіантів складів ґрунтовок, які можна розділити на кілька основних груп:

 • Грунтовки для мінеральних поверхонь: цегла, бетон, газоблок, гіпс, цементно-піщані, цементно-вапняні, гіпсокартонні та інші неміцні поверхні. При виборі ґрунтовки для неміцних основ, зверніть увагу на її призначення: для внутрішніх або зовнішніх робіт та її проникну здатність (наприклад, глибокого проникнення). Грунтовки для мінеральних поверхонь представлені в різному ціновому діапазоні, залежно від складу, призначення та бренду. Найбільш популярною ґрунтовкою даного сегменту, за спостереженнями фахівців компанії СтройМайстер-Полтава, є ґрунтовка CT-17 торгової марки Ceresit, яка займає лідируючі позиції з продажу в нашому магазині.
 • Ґрунтовки-антисептики – спеціально розроблені склади, призначені не тільки для зміцнення поверхонь, але їх обробки від грибка та плісняви.
 • Бетонконтакт – пігментна ґрунтовка, яка виготовляється із застосування кварцового піску, що дозволяє значно зміцнювати основи поверхонь та збільшувати адгезію між матеріалами.
 • Кварцові ґрунтовки – готові до застосування ґрунтувальні фарби з мармуровим наповнювачем, призначені для попередньої підготовки поверхонь, підвищення адгезії та якостей оброблюваної поверхні. Особливою популярністю у покупців нашого магазину користується Кварц-грунт Scanmix Gold.
 • Ґрунтовки для металів – спеціальні склади, призначені для підготовки металевих поверхонь до фарбування з метою збільшення антикорозійних властивостей фарб та створення додаткового захисту від корозії. Купити грунтовку ГФ-021 можна у двох колірних варіантах: червоно-коричневий та сірий, залежно від кольору основного шару фарби.
 • Грунтовки для пластикових поверхонь – спеціальні аерозольні ґрунти, призначені для підготовки пластикових поверхонь до фарбування фарбами різного типу.

При виборі ґрунтовки слід уважно ознайомитися з її складом, призначенням та властивостями, з метою вибору максимально відповідного продукту як за якістю, так і за ціною. Також, Ви можете звернутися до фахівців нашого магазину за професійною консультацією щодо всіх представлених у магазині товарів.