Яким інструментом можна розрізати гіпсокартон

Гіпсокартон (гіпсокартонні листи, ГКЛ) використовують для вирішення різних ремонтних завдань у сучасному ремонті. За допомогою листового гіпсокартону можна вирівняти стелю чи стіни, змонтувати міжкімнатну перегородку, виконати виготовлення декоративних конструкцій. Стандартний гіпсокартон є листами довжиною 2000, 2500 або 3000 мм і шириною 1200 мм. Для виконання конкретних завдань листи гіпсокартону необхідно розрізати за потрібними розмірами. Гіпсокартон є досить простим матеріалом для обробки, що дозволяє зробити його різання різним інструментом. Конкретний інструмент потрібно вибирати в залежності від того, яке завдання стоїть. Нижче наведено основні варіанти роботи з матеріалом.

Розрізання гіпсокартону за допомогою будівельного ножа

Будівельний ніж можна назвати одним із найзручніших у користуванні інструментом, який дозволяє розрізати гіпсокартонні панелі по прямій, а також вирізати фігури невеликої складності. Для цього потрібно спочатку нанести розмітку, потім запропонувати якусь опорну планку по нанесеній лінії, а далі пройти ножем по гіпсокартоні кілька разів. Після залишиться лише переламати панель. Зверніть увагу, що для розрізання гіпсокартону за допомогою ножа необхідно використовувати гострий інструмент, оскільки в іншому випадку доведеться витратити багато часу.

Розрізання гіпсокартонних панелей ножівкою по дереву

Ножівка є звичнішим у користуванні інструментом, правда, їм все одно навряд чи вдасться виконати розріз по кривій лінії. Тому працюють з нею приблизно так само, як із монтажним ножем, принаймні на початковому етапі. Також необхідно нанести розмітку, а потім з опорою на якусь планку розрізати панель ножівкою.

Слід враховувати, що при роботі з ножівкою на зрізі панелей гіпсокартонних залишаться нерівні кромки з задирками. Тому їх обов'язково потрібно затерти наждачним папером, напилком або спеціальним рубанком, щоб зробити виріб максимально гладким, що надалі значно полегшить виконання наступних етапів робіт.

Розрізання гіпсокартону електричним лобзиком

Нарешті, як найпридатніший інструмент розглядають саме електролобзик. Справа в тому, що він допомагає максимально спростити процедуру, і одночасно провести різання по кривій лінії, а не тільки по прямій. Але все одно спочатку без розмітки теж не обійтися. Потім по ній проходять електролобзиком, працюючи на максимальних обертах. Правда, саме при цьому методі можлива найбільша кількість пилу, зате в результаті власник отримає відрізок гіпсокартонної панелі саме тієї форми, яка потрібна на конкретній робочій ділянці.

Простота обробки гіпсокартонних плит передбачає досить широкий набір інструментів, за допомогою якого можна виконати як рівний, так і фігурний різ матеріалу.