Рівна підлога – основа сучасного ремонту. Як зробити стяжку підлоги своїми руками - це питання ставить собі кожен, хто робить ремонт у своєму будинку власними руками.

Рівна підлога - це трудомісткий, енерговитратний, брудний процес, але при правильному підході до справи - цілком здійсненний руками, навіть майстра-початківця.

У цій статті ми спробуємо розглянути, як правильно зробити стяжку підлоги, не вдаючись до допомоги професіоналів.

Початок виконання робіт.

Для початку робіт необхідно підготувати поверхню.

Підготовка поверхні складається з кількох етапів:

1. Очищення поверхні від пилу, бруду, фарби, уламків бетону та іншого.

2. Закладення наскрізних дірок на попередній поверх (якщо вони є).

На наступному етапі Вам необхідно буде розмітити рівень майбутньої бетонної стяжки.

Для розмітки рівня підлоги Вам знадобиться гідро або лазерний рівень. Зробити розмітку лазерним рівнем, звичайно ж, простіше, але через його вартість, нам, швидше за все, доведеться використовувати гідрорівень. Гідрорівень - це інструмент, що складається з двох колб із рідиною, з'єднаних між собою шлангом. Оскільки, як відомо зі шкільного курсу, рідина у вище описаному "пристрої" вирівнюватиметься, ми, переміщуючи одну колбу щодо іншої, зможемо визначити і відзначити на стінах рівень майбутньої стяжки.

Далі нам необхідно обробити поверхню ґрунтовкою.

Грунтування поверхні необхідне збільшення зчеплення основи з наливною стяжкою. Також, при виборі ґрунтовки, необхідно врахувати особливості приміщення, в якому ви робите підлогу (кухня, ванна кімната, приміщення з підвищеною вологістю та ін.).

Встановлення маяків.

Маяк (маячний профіль) - це спеціальний профіль, який виконує роль "напрямної". Маяки виставляються, як правило, під шнурок, натягнутий відповідно до розмітки зробленої попередньо за допомогою гідро та лазерного рівня. Для закріплення маяків використовують цементний розчин або алебастр. Відстань між точками кріплення – близько 1 метра.

Укладання стяжки.

Для укладання стяжки можна використовувати цементно-піщану суміш, але найкраще використовувати готові, спеціально розроблені для цієї мети будівельні суміші.

Для досягнення ідеально рівної поверхні також необхідно буде використовувати спеціальні фінішні суміші, які розбавляються до дуже рідкого стану, і здатні розтікатися по "базовій" стяжці, заповнюючи найменші тріщини, і максимально вирівнюючи поверхню підлоги.

Будівельні суміші для вирівнювання підлоги Ви завжди можете придбати в будівельному інтернет-магазині СтройМайстер-Полтава, в розділі Сухі будівельні суміші.