Монтуємо полікарбонат правильно

Перед тим, як приступати до збирання конструкцій із стільникового полікарбонату, наприклад, теплиці або навісу, рекомендується витримати листи матеріалу в сухому приміщенні протягом кількох днів. Це потрібно для того, щоб запобігти утворенню крапель конденсату всередині каналів. Якщо конденсат через неправильне зберігання матеріалу на складі вже встиг накопичитися, канали необхідно продути тонким струменем стисненого повітря.

Як і будь-який інший матеріал, полікарбонат має властивість стискатися на холоді і розширюватися при нагріванні, тому щілини між окремими листами закладаються м'якими і еластичними герметиками. Панелі встановлюються таким чином, щоб спеціальний захисний шар, який є своєрідним ефективним бар'єром від шкідливих ультрафіолетових променів, завжди знаходився зовні конструкції. При монтажі дуже важливо його випадково не пошкодити, тому плівка з поверхні не повинна зніматися до закінчення процесу монтажу.

При проектуванні даху зі стільникового полікарбонату дуже важливо спорудити його таким чином, щоб з її поверхні природним шляхом стікали всі опади, такі як дощ і рясна роса. Напрямок поздовжніх ребер жорсткості повинен повністю збігатися з напрямом нахилу покрівлі. Це робиться для того, щоб забезпечити своєчасне відведення конденсату, що утворюється в процесі експлуатації.

У сильну спеку полікарбонат піддається серйозному тепловому розширенню, тому при монтажі конструкцій з нього слід уникати надмірно сильної фіксації листів. З тієї ж причини отвори, які використовуються для кріплення за допомогою гвинта, повинні бути на шість міліметрів ширші за його діаметр. Це допомагає максимально мінімізувати ризик виникнення внутрішніх та поверхневих напруг усередині конструкції, а також вигинів у конструкції, які можуть призвести до деформацій.

У процесі складання споруди в жодному разі не слід залишати канали матеріалу відкритими, оскільки вони швидко забиваються вологою, пилом та комахами. Тому верхній край листа герметизується за допомогою липкої водонепроникної стрічки по всій його ширині. Але при цьому нижній край листа повинен закриватися не герметичною, а паропроникною стрічкою, що вільно пропускає повітря. Зрештою, на завершення всього зверху краї листів фіксуються профілями. Що стосується догляду, то цей матеріал до нього абсолютно невибагливий. Забруднення з його поверхні зчищаються звичайною губкою, змоченою в побутовому миючому засобі, що не містить абразивів.