Штукатурення стелі

Стеля виглядає красиво тільки в тому випадку, якщо її поверхня ідеально рівна. І тут на допомогу будівельнику або просто людині, яка затіяла вдома капітальний ремонт, приходить така процедура, як штукатурка стелі, яка дозволяє вирівняти поверхню бетонної плити і підготувати її для подальшого оздоблення.

Виготовляється штукатурка для стелі з різних матеріалів. Великою популярністю користується цементно-піщаний розчин, який досить складно наноситься на основу, але є найбільш надійним і довговічним. Можна без перебільшення сказати, що така штукатурка прослужить кілька десятиліть. Ще один поширений вид штукатурки – вапняна. Вона менш міцна, але водночас відрізняється простотою та великою швидкістю нанесення.

Гіпсова штукатурка дозволяє отримувати дуже рівне і гладке покриття, але при цьому варто пам'ятати те, що гіпс боїться високого рівня вологості, тому оштукатурювання стелі гіпсом не рекомендується застосовувати у ванній кімнаті або на кухні. Нарешті, все більшим попитом користується декоративна штукатурка, що виготовляється із суміші мінеральних та синтетичних компонентів, що дозволяє створювати модні рельєфи, актуальні у сучасному дизайні інтер'єрів.

Важливе значення має правильний підхід до процесу оштукатурювання стелі. Штукатурку слід наносити трьома шарами. Перший шар просто накидається на поверхню бетону, при цьому заповнюється вся його поверхня, у тому числі нерівності та порожнечі. Потім він розгладжується шпателем. Розчин для першого шару має сметаноподібну консистенцію. На наступному етапі проводиться ґрунтовка, розчин для неї за своєю консистенцією має бути близьким до тесту. Третій шар є фінішним, що вирівнює, для нього використовується сметаноподібний розчин.

Щоб покриття, що вийшло в результаті, було довговічним, всі роботи рекомендується виконувати тільки при повністю сухій стелі, в закритому приміщенні, в теплу пору року. При цьому всі суміші потрібно готувати за інструкцією виробника, а сама вихідна поверхня повинна бути належним чином підготовлена. Перед нанесенням наступного шару необхідно чекати на повне висихання попереднього.