Як правильно вигнути гіпсокартон

Давно відомо, що гіпсокартон має чудову особливість - здатність набувати пластичної форми у вологому вигляді і відновлювати свої якості після висихання, зберігаючи форму, дану йому у вологому вигляді.

Також властивості гіпсокартону дозволяють розширювати архітектурні та дизайнерські можливості гіпсокартону шляхом згинання при оздобленні стін та стель. Для вигнутих форм застосовують як стіновий, так і стельовий гіпсокартон.

Гіпсокартон кріпиться на металевий каркас із профілів, також вигнутих з необхідним радіусом.

Отже, для початку слід стисканий бік листа прокатати голчастим валиком. Для увігнутої форми – лицьова сторона, для опуклої форми – тильна. Покласти лист на прокладки, вгору наколотою стороною. Намочити заготовку водою, використовуючи губку чи кисть. Потім встановити заготовку на вигнутий шаблон і закріпити за допомогою затискачів. Потім зафіксувати згин панелі, використовуючи скотч, зняти гіпсокартон з шаблону, після чого висушити.

За допомогою дворівневих з'єднувачів встановлюємо несучі стельові профілю через кожні 30-40 см. Закріплюємо на каркасі вигнутий гіпсокартон за допомогою саморізів, загвинчуючи їх від середини до краю гіпсокартону. Наприкінці зробити шпаклювання швів.