Укладаємо плитку правильно

На сьогоднішній день існує можливість просто та швидко укласти плитку у приміщенні. Якщо раніше потрібно використовувати цемент, пісок, воду і всі супутні матеріали, то тепер є можливість зробити облицьовування плиткою швидко і не втрачати багато часу на підготовку. Але все ж таки, існує ряд правил, яких слід дотримуватися при укладанні плитки в будинку, квартирі.

Температурні обмеження. Найсприятливішою температурою для приклеювання плитки вважається 18-24 °. Якщо під час роботи температура навколишнього середовища буде нижчою від зазначеного значення, то клей буде схоплюватися набагато довше, а при мінусовій температурі взагалі вода в розчині буде перетворюватися на лід. Якщо ж температура буде вищою 24°, то, незважаючи на те, чи потрапляють прямі сонячні промені чи ні, клей для плитки, швидше за все, почне згортатися.

Визначення послідовності. Спочатку слід підготувати все необхідне для укладання плитки. Запастись усіма необхідними матеріалами, щоб надалі не було непередбачених моментів, таких як брак будівельних матеріалів та багатьох інших.

Також важливим етапом є підготовка поверхні для укладання. Слід ретельно та скрупульозно очистити поверхню від усього, що може нашкодити: пилу, нерівностей, бруду. Після очитування поверхню слід обробити грунтовкою.

Слід також розраховувати кількість клею, який може знадобитися, це залежить від того на яку поверхню наноситься основа, що клеїть. Наприклад, відносно пориста основа з цементного розчину поглинає більше клею, ніж бетонна плита, а пориста плитка неглазурована більше, ніж глазурована.

Необхідно пам'ятати, що клей потрібно наносити рівномірно, шпателем, тримаючи його під прямим кутом і натискати на нього, щоб заповнити всі пори і дрібні отвори, що є на поверхні. Шар клею має бути близько 2,4 мм. Якщо шар буде надто тонкий, то кінцевий результат може бути негативним, плитка просто не триматиметься.

Після нанесення клею слід швидко укласти плитку, щоб результат зчеплення був максимальним. Не слід кріпити плитку на клей, який почав схоплюватися, якщо це сталося, слід видалити розчин та нанести його заново.

Після того, як плитка укладена, необхідно ретельно видалити клей зі швів, так як це перешкоджатиме затирці швів, вона може виглядати плямистою.

Якщо дотримуватися всіх правил при укладанні плитки, і використовувати якісні будівельні матеріали, то кінцевий результат обов'язково порадує Вас, і укладена плитка буде служити довгий час.