Як видалити стару фарбу з дерев'яних поверхонь
Старі дерев'яні рами, які дісталися Вам у спадщині з будинком, чудово збереглися - але кількість шарів фарби на них переважає можливу норму. І щоб упорядкувати їх потрібно зняти шар фарби, яку просто так не віддереш. У таких випадках перед нами стоїть вибір: замінити старе вікно на пластикове або спробувати відновити його.
В наш час люди все частіше відмовляються від застосування металопластикових вікон та повертаються до дерев'яних. А все тому, що дерево краще циркулює повітря. У квартирах з такими вікнами немає проблем із застоєм повітря та відчуттям задухи. Наводячи приклади, хотілося б згадати, що навіть квіти на підвіконнях з дерев'яних рам ростуть набагато краще, ніж на пластикових.
І так якщо Ви вирішили реставрувати віконні рами, потрібно визначитися зі способом зняття фарби з них. Способів багато, але не все якісно, без шкоди допоможуть Вам, подолати поставлене завдання.
Перший спосіб полягає в нагріванні рами за рахунок паяльної лампи. Друге, аналогічне нагрівання, але вже не вогнем, а гарячим повітрям. Третій, хімічний спосіб, який включає змішані певних компонентів, які в результаті хімічних реакцій змушують фарбу відставати від поверхні і легко вилучатися.
Нагрівання поверхні за допомогою паяльної лампи застосовували ще діди, але, при необережній роботі, є ризик пошкодити дерево (підпалити). Цей варіант не підходить для Вас, якщо Ви ходите в майбутньому покривати раму лаком.
Хімічний спосіб небезпечний для рами, але в процесі роботи виділяються шкідливі речовини. Вони виділяються не тільки з фарби, але із суміші, яку Ви наносите на неї.
Найоптимальнішим рішенням є нагрівання дерев'яної рами гарячим повітрям за допомогою спеціального фена. Перед початком робіт необхідно витягти скла та зами. Це дасть можливість для більш глибокої зчистки та запобігає пошкодженню скла при впливі гарячого повітря.
При нагріванні фарба почне утворити пухирці (це перша ознака того, що фарба розм'якшилася), після чого можна сміливо брати шпатель і шкребти фарбу. Якщо шарів фарби багато, необхідно проводити цю маніпуляцію кілька разів на одній ділянці. У складно доступних місцях радимо застосовувати не плоский, а трикутно-подібний шпатель.
При виконанні бажано провітрювати приміщення, щоб уникнути накопичення шкідливих речовин. Завдяки такому способу вилучення фарби, можна відреставрувати будь-які речі, які покривалися нескінченними шарами фарби та лаків.