Як видалити старі шпалери?

Приступаючи до поклейки шпалер, треба починати з підготовки стін. Перше, що потрібно зробити - це видалити старі шпалери. Це буде неважко зробити, якщо їх попередньо розм'якшити. Якщо паперові папери їх слід зволожити мильним розчином, додавши трішки клею. Якщо ж шпалери, що миються або з щільного паперу, поверхню їх краще подряпати і обробити тим же розчином.
Як тільки шпалери розмокнуть їх можна видалити, використовуючи металевий шпатель. Якщо поверхня не повністю відчищається, слід намочити повторно. Ті місця, які зовсім не очищаються, слід обробити праскою через мокру ганчірку.

Багато клопоту можуть завдати двошарові вінілові шпалери, оскільки у них відшаровується нижній шар. У цьому випадку роблячи ножем, надрізи горизонталі видаляємо верхній шар. Шар внизу залишиться як основа нових шпалер.

Якщо стіни мають емальоване або барвисте покриття, їх обробляють великою наждачкою. Водоемульсійне покриття та побілку розм'якшують мильним розчином і видаляють, використовуючи шпатель. Побілювання тонким шаром можна швидше змити гарячою водою і губкою, необхідно часто міняти воду.

До поклейки приступають, переконавшись, що всі нерівності та тріщини зашпакльовані або заштукатурені. Поряд з цим, щоб позбутися нерівностей і дефектів - стіни можна обклеїти облицювальним папером. Слід пам'ятати, що поверхня для поклейки шпалер має бути сухою, чистою та рівною. Для того, щоб позбутися пилу, слід скористатися клеєм ПВА, слабким розчином обойного клею або спеціальними грунтовками.